JM Elite M/K 2010

28/2 2010

Finaler søndag eftermiddag:
 

     

Billeder

   
Kamp Vægtklasse   Navn Klub Resultat
23 60 kg V Malene K. Nielsen Aarhus BC 26-2
    T Camilla Skov Jensen FAK  
24 57 kg V Dennis Ceylan BK Aarhus 32-5
    T Eugene Lysytay Randers AC  
25 60 kg V Sammi Fantassi BK Wedala 9-5
    T Mikael Aziz BK Aarhus  
26 64 kg V Gzim Mulli Esbjerg EBBK 21-13
    T Puriya Haidari BK Aarhus  
27 69 kg V Torben Keller Pandrup BK 21-5
    T Kasper Iversen Struer AB  
28 75 kg V Carsten Hammer Hobro AK 17-7
    T Haris Dzindo BK Wedala  
29 81 V Lasse Pedersen BK Aarhus 15-9
    T Stephen Munk Aarhus BK  
30 91 V Morten Fruensgaard Lindholm BK 15-8
    T Daniel Pagh Esbjerg EBBK  

27/2 2010

Semifinaler søndag formiddag:
 

Kamp Vægtklasse   Navn Klub Resultat
13 60 kg v Mikael Aziz BK Aarhus 15-6
    T Brian Brix Pandrup BK  
14 60 kg V Sammi Fantassi BK Wedala 14-5
    T Kasper Rasmussen BK Vitus  
15 64 kg V Puriya Haidari BK Aarhus 17-9
    T Lukas Kirkeby BK Nordsalling  
16 64 kg V Gzim Mulli Esbjerg EBBK 17-8
    T Lasse Larsen Pandrup  
17 69 kg V Torben Keller Pandrup BK 21-4
    T Jens B. Dahl BK Rollo  
18 69 kg V Kasper Iversen Struer AB rsc 3 omg
    T Daniel Nielsens Ansager BK  
19 75 kg V Haris Dzinda Bk Wedala 10-5
    T Rasmus Skov BK Nordsalling  
20 75 kg V Carsten Hammer Hobro AK 13-7
    T Jesper Christensen AK Jyden  
21 81 kg V Lasse Pedersen BK Aarhus 16-9
    T Chris Andersen Vitus Odder  
22 81 kg V Stephen Munk Aarhus BC 9-3
    T Hassan Abuzaid Sønderborg ABK  

27/2 2010

Resultater efter kvartfinalerne
 

Kamp Vægtklasse   Navn Klub Resultat
1 60 kg V Brian Brix Pandrup BK 10-7
    T Mick Lausen BK Ringen  
2 60 kg V Mikael Aziz BK Aarhus 22-7
    T Thomas R. Kristensen BK Limfjord  
3 60 kg V Kasper M. Rasmussen BK Vitus opg. 2
    T Hamza Laadiaui Esbjerg EBBK  
4 60 kg V Sammi Fantassi BK Wedala 13-5
    T Mickael Schjøtt Gram BK  
5 64 kg V Lukas Kirkeby BK Nordsalling 18-4
    T Ronny Larsen BK sct Jørgen  
6 64 kg V Puriya Haidari BK Aarhus 11-3
    T Baraa Dawoud BK Wedala  
7 64 kg V Gzim Mulli Esbjerg EBBK 18-1
    T Martin Poulsen Vejle AK  
8 64 kg V Lasse Larsen Pandrup BK 17-6
    T Sakariey Muhamed Struer AB  
9 69 kg V Daniel Nielsen Ansager BK 12-8
    T Kasper Falck Thisted AC  
10 69 kg V Kasper Iversen Struer AB 8-6
    T Joachim Tousig Varde AK  
11 75 kg V Jesper Christensen AK Jyden 24-5
    T Kim Jørgensen BK Sct Jørgen  
12 81 kg V Stephen Munk Aarhus BC rsc. 3
    T Mathias Thomsen AK Jyden