Billeder fra JM 2014

     
    Bastian Beier BBK Varde

Jysk Mester U15 42 kg.

  Kian Nielsen Grindsted AK

Jysk Mester U15 46 kg.

       Ali Al-Tamini A Olympia

Jysk Mester U15 48 kg.

Nimer Mahmoud Aarhus Boxing

Jysk Mester U15 52 kg.

     Anas Nasri Champs Camp

Jysk Mester U17 52 kg.

Malthe Kristensen Randers BM

Jysk Mester U17 54 kg

 Patrick Pedersen Pandrup BK

Jysk Mester U17 57 kg.

Aimee Hansen Hadsund ABK

Jysk Mester U17 57 kg

Michel Terteryan Vitus Horsens

Jysk Mester U17 60 kg    

Nikki Nielsen Grindsted AK

Jysk Mester U17 66 kg.

Mahmoud Jabor Aarhus Boxing

Jysk Mester U19 49 kg.

Kibilay Yildiz Champs Camp

Jysk Mester U19 52 kg.

Frederik H. Jensen Champs Camp

Jysk Mester U19 56 kg.

Marsel Terteryan Vitus Horsens

Jysk Mester U19 60 kg.

Mohammad Abdallah Aarhus Boxing

Jysk Mester U19 64 kg.

      Said Yilmaz Champs Camp

Jysk Mester U19 69 kg.

Shaun Smith Pandrup BK

Jysk Mester U19 75 kg.

Wesley Højbøge Bk.St. Jørgen

Jysk Mester U19 91 kg.

 
  Maryam Wahab Champs Camp

Jysk Mester U19 57 kg.

Nadia Ahmed Aarhus Boxing

Jysk Mester Elite 54 kg.

    Diana Nadim Aarhus Boxing

Jysk Mester Elite 57 kg

  Camilla Skov Jensen FAK

Jysk Mester Elite 64 kg.

Rikke Pedersen Viborg AK

Jysk Mester Elite 69 kg.

      Firas El-Sayed Pandrup BK

Jysk Mester Elite 56 kg.

 
Frederik L. Jensen Pandrup BK

Jysk Mester Elite 60 kg.

       Jan Linderoth Pandrup BK

Jysk Mester Elite 64 kg.

  Sune Krogh AK Jyden

Jysk Mester Elite 69 kg

Adam Bashanov Aarhus Boxing

Jysk Mester Elite 75 kg. 

Rajab Sawari Aarhus Boxing

Jysk Mester Elite 81 kg.

Ditlev Rossing BK Limfjord

Jysk Mester Elite 91 kg.

 
 Kasper Berthelsen Pandrup BK   Jysk Mester Elite +91 kg.   Jens Peter Zacho overrækker pokal til bedste U15 bokser Kian Nielsen
Der kigges billeder Stævnespeaker
Brian opdaterer resultater på Facebook Jimmy Balle og Finn Kristensen
Handskebord Tidstager; Kaj Sørensen
Lægen i aktion Officials

Bedste kvinde: Camilla Skov Jensen FAK

Bedste U19 bokser: Shaun Smith Pandrup BK

Bedste bokser lette vægtklasser: Frederik Hede Jensen Pandrup BK

Bedste bokser tunge vægtklasser: Rajab Sarwari Aarhus Boxing

Bedste klub: Pandrup BK

Pokaler overrækkes af JABU's formand Jens Peter Zacho

Dommere/kampledere JM 2014:                                   Lars Brovil

Jørgen Hammer

Finn Brühl

Klavs Madsen

Knud Wagner

Jimmy Balle

Erik Vennevold