JM 2011


 

 
Februar 2011
 

 

 

 

 

 

 

 

 
Jyske Mesterskaber 26/2-27/2-2011
 

 

 
NRGI Arana
 

 

 

 
Elite mænd
 

 

 

 
Indledne
 

 
60 V Brian Brix Pandrup BK 8-6

 
T Sammi Fantassi BK Wedala
 
64 V Enock Mwandila BK Ringen 10-8

 
T Sakoriye Mohammed Struer AB
 
64 V Jonas Fantassi BK Wedala 8-1

 
T Ayman El Jomaa IK Semper
 
64 V Mohamed Adel BK Århus rsc-3

 
T Sune krogh AK jyden
 
69 V Samuel Afolabi Aarhus BC 12-8

 
T Nicolai Ditmann Kolding IF
 
69 V Mikkel Nielsen IK Semper 12-8

 
T Kasper Falck AK Jyden
 
69 V Joachim Tousig Varde AK 10-5

 
T Kenneth Hansen Blåvand BK
 
69 V Carsten Hammer Sørensen Hobro AK 11-3

 
T Baraa Dawoud BK Wedala
 
75 V Anders Jensen Esbjerg BBK 19-1

 
T Mads Kristensen A Olympia
 
75 V Jesper Christensen AK jyden 9-0

 
T Martin Pedersen Esbjerg BBK
 
75 V Rajab Sawari Hinnerup BK 14-10

 
T Haris Dzindo BK Wedala
 
81 V Mathias Thomsen AK jyden 18-13

 
T Kristian Jensen BK Nordsalling
 
81 V Jim Andreasen Pandrup BK 18-7

 
T Sergii Pashenko BK Nordsalling
 
81 V Chris Veber Andersen BK Vitus Odder 10-8

 
T Damir Hadzovic Esbjerg BBK
 

 

 
U-19 mænd
 

 

 

 
Semifinaler
 

 
64 V Shaalan Marzouk Kadi A Olympia 19-3

 
T Nick Jessing Esbjerg BBK
 

 

 
Elite kvinder
 

 

 

 
Semifinaler
 

 
54 V Line Svendsen Aarhus ABK 17-8

 
T Nadia Ahmed Brabrand BK
 
57 V Mariann Vennevold Struer AB 15-3

 
T Bettina Dahl Nielsen Bk Midtjyden
 
69 V Shaghavegh Ashkari Lindholm BK 16-14

 
T Ditte Frostholm BK Århus
 

 

 
Elite mænd
 

 

 

 
Semifinaler
 

 
56 V Stefan Mølholt BK Vitus Horsens 7-4

 
T Eugene Lysytsya Randers AC
 
60 V Mikael Aziz BK Århus 8-7

 
T Mike Lauesen BK Ringen
 
60 V Brian Brix Pandrup BK 16-14

 
T Thomas Kristensen Bk Midtjyden
 
64 V Enock Mwandila BK Ringen 9-8

 
T Mads Dalsgaard Viborg AK
 
64 V Mohamed Adel BK Århus 11-8

 
T Jonas Fantassi BK Wedala
 
69 V Mikkel Nielsen IK Semper +13-13

 
T Samuel Afolabi Aarhus BC
 
69 V Carsten Hammer Sørensen Hobro AK 14-9

 
T Joachim Tousig Varde AK
 
75 V Anders Jensen Esbjerg BBK 22-8

 
T Daniel Holt AK jyden
 
75 V Rajab Sawari Hinnerup BK 9-5

 
T Jesper Christensen AK jyden
 
81 V Mathias Thomsen AK jyden 17-15

 
T Casper Thisted Ansager BK
 
81 V Chris Veber Andersen BK Vitus Odder 14-8

 
T Jim Andreasen Pandrup BK
 

 

 
Finaler
 

 

 

 
U-19 mænd
 

 
64 V Shaalan Marzouk Kadi A Olympia 17-8

 
T Tavab Gholami Grindsted AK
 
75 V Adam Bashanov Struer AB 15-14

 
T Mike Adelholm Esbjerg BBK
 

 

 
Finaler
 

 

 

 
Elite kvinder
 

 
54 V Line Svendsen Aarhus ABK 14-13

 
T Lea knudsen Galten BF
 
57 V Mariann Vennevold Struer AB 8-3

 
T Bettina Hindsborg IK Sparta
 
69 V Lizette Nielsen Aarhus ABK 13-5

 
T Shaghavegh Ashkari Lindholm BK
 

 

 
Finaler
 

 

 

 
Elite mænd
 

 
56 V Stefan Mølholt BK Vitus Horsens 11-3

 
T Daniel Petersen Pandrup BK
 
60 V Mikael Aziz BK Århus 15-13

 
T Brian Brix Pandrup BK
 
64 V Enock Mwandila BK Ringen 10-5

 
T Mohamed Adel BK Århus
 
69 V Carsten Hammer Sørensen Hobro AK opg-2

 
T Mikkel Nielsen IK Semper
 
75 V Rajab Sawari Hinnerup BK 15-10

 
T Anders Jensen Esbjerg BBK
 
81 V Chris Veber Andersen BK Vitus Odder 18-9

 
T Mathias Thomsen AK jyden
 

 

 
Jyske mester uden kamp
 

 

 
  U-19
 

 

 
52 Benjamin Staal Kolding BK
 

 
56 Firas El-Sayed Pandrup BK
 

 
60 Ilyas Hassan BK Århus
 

 
69 Ahmed Wahab BK Århus
 

 
81 Yassin Kires Esbjerg BBK
 

 

 
Elite kvinder
 

 

 
51 Lene skov BK Århus
 

 
60 Camilla Skov Jensen FAK
 

 
75 Louise Jensen Kolding IF
 

 

 
Elite mænd
 

 

 
91 Morten Fruensgaard Lindholm
 

 
91+ Egon Jacobsen AK Olympia
 

 

 
Pokaler
 

 

 

 
Bedste u19 bokser
 

 

 

 
Shaalan Marzouk Kadi A Olympia
 

 

 
Bedste bokser Elite
 

 

 

 
Lette vægtklasser
 

 

 

 
Mikael Aziz BK Århus
 

 

 
Tunge vægtklasser
 

 

 

 
Rajab Sawari Hinnerup BK
 

 

 
Kvinder
 

 

 

 
Mariann Vennevold Struer AB
 

 

 
Bedste bokser alle
 

 

 

 
Carsten Hammer Sørensen Hobro AK
 

 

 
Bedste klub
 

 

 

 
BK Århus
 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Til JABUs foreninger

Hermed program samt tilmeldingsliste til JM Elite M/K & U19 Mænd i NRGI park Århus, den 25. og 26. februar 2011.
Der skal gøres opmærksom på, at ved ubegrundet afbud, uden gyldig lægeerklæring, pålægges klubben en afgift til JABU på
kr. 500 pr. bokser.

Med venlig hilsen
Jydsk Amatør Bokse-Union
Jens Peter Zacho

 

 
Lørdag den 26. februar 2011
13:00 – 13:15

Lægeundersøgelse og vejning – kvinder

Omklædningsrum

13:15 – 14:00

Lægeundersøgelse og vejning – herrer

Omklædningsrum

15:00

Lodtrækning i ringen

Store hal

18:00

Indledende kampe og semifinaler

Store hal


 


 


 

Søndag den 27. februar 2011

07:00 – 07:30

Lægeundersøgelse og vejning

Omklædningsrum

09:30

Semifinaler

Store hal

14:00

Finaler

Store hal

TILMELDINGER

JM - ELITE M/K 2011

 

ELITE MÆND

Fødselsdato

Navn

Klub

Kampantal

Letfluevægt (49 kg.): Mester 2010: Ingen mester kåret


 

 

 

 

Fluevægt (52 kg): Mester 2010: Ingen mester kåret


 

 

 

 

Bantamvægt (56 kg.): Mester 2010: Mathies Shannon AK Nyk. Mors

14.12.90 Daniel Petersen Pandrup BK 12
24.06.89 Stefan Mølholt BK Vitus Horsens 59
04.08.82 Eugene Lysytsya Randers AC 28

Fjervægt (57 kg.): Mester 2010: Mester 2010: Dennis Ceylan, BK Århus


 

Ingen tilmeldte da vægtklassen er udgået


 


 
Letvægt (60 kg.): Mester 2010: Sammi Fantassi, BK Wedala
12.05.90 Mike Lauesen BK Ringen 34
30.03.79 Brian Brix Pandrup BK 84
05.03.88 Mikael Aziz BK Aarhus 50
16.01.92 Sammi Fantassi BK Wedale 52
13.09.91 Thomas Kristensen BK Midtjyden 45
Letweltervægt (64 kg.): Mester 2010: Gzim Mulli, Esbjerg BBK
24.07.92 Enock Mwandila BK Ringen 13
01.01.90 Sakoriye Mohammed Struer ABK 31
28.02.84 Ayman El Jomaa IK Semper 24
14.08.93 Mohamed Adel BK Aarhus 31
28.03.89 Jonas Fantassi BK Wedale 62
21.05.92 Mads Dalsgaard Viborg AK 32
15.07.91 Sune Krogh AK Jyden 25

Weltervægt (69 kg.): Mester 2010: Torben Keller, Pandrup BK

14.05.89 Mikkel Nielsen IK Semper 12
23.09.89 Samuel Afolabi Aarhus BC 22
16.06.89 Joachim Tovsig Varde AK 49
13.12.91 Baraa Dawoud BK Wedale 24
12.04.89 Kenneth Hansen Blåvand BK 33
08.05.89 Nicolai Ditmann KIF Kolding 10
06.05.83 Kasper H. Falck AK Jyden 37
17.02.85 Carsten Hammer Sørensen Hobro AK 95

Mellemvægt (75 kg.): Mester 2010: Carsten Hammer Sørensen, Hobro AK

30.12.87 Anders Jensen Esbjerg BBK 80

 

 

 

 
31.05.89 Martin Pedersen Esbjerg BBK 80
22.10.82 Jacob Munch Esbjerg BBK 40
31.07.90 Haris Dzindo BK Wedale 25
30.08.92 Rajab M. Sawari Hinnerup Favrskov BK 34
12.09.88 Jesper Christensen AK Jyden 57
04.11.86 Daniel Holt AK Jyden 17
03.10.91 Mads Kristensen AK Olympia 20

Let Sværvægt (81 kg.): Mester 2010: Lasse M. Pedersen, BK Århus

01.05.87 Danniel Pagh Esbjerg BBK 21
08.08.86 Damir Hadzavic Esbjerg BBK 13
07.03.93 Jim Andreasen Pandrup BK 30
10.01.88 Chris Veber Andersen BK Vitus, Odder 53
26.07.83 Mathias Thomsen AK Jyden 32
19.03.88 Kristian Jensen BK Nordsalling 37
14.02.87 Sergii Pashenko BK Nordsalling 10
09.07.88 Casper Thisted Ansager BK 22

Sværvægt 91 kg.): Mester 2010: Morten Fruensgaard, Lindholm BK

24.12.85 Morten Fruensgaard Lindholm BK 58

Supersværvægt (+91 kg): Mester 2010: Peter Gram, Esbjerg BBK

25.08.86 Egon Jackobsen AK Olympia 19

U19 MÆND

Letfluevægt (49 kg.): Mester 2010: Ingen mester kåret


 

 

 

 

Fluevægt (52 kg): Mester 2010: Ingen mester kåret

04.10.94 Benjamin Staal Kolding BK 13

Bantamvægt (56 kg.): Mester 2010: Mohammed Sadik, Brabrand BK

19.01.94 Firas El-Sayed Pandrup BK 15

Fjervægt (57 kg.): Mester 2010: Mester 2010: Dennis Ceylan, BK Århus


 

Ingen tilmeldte da vægtklassen er udgået


 


 
Letvægt (60 kg.): Mester 2010: Sammi Fantassi, BK Wedala
01.01.93 Ilyas Hassan Aarhus BK 10
14.05.93 Jonas V. Sørensen Horsens AK 20
Letweltervægt (64 kg.): Mester 2010: Mads Dalsgaard, Viborg AK
01.03.93 Nick Jessing Esbjerg BBK 14
11.11.94 Shaalan Marzouk Kadir BK Olympia Odense 18
18.02.93 Tavab Gholami Grindsted AK 18

Weltervægt (69 kg.): Mester 2010: Adam Bashanov, Struer AB

13.01.93 Ahmed Wahab BK Aarhus 19

Mellemvægt (75 kg.): Mester 2010: Raja Sarwari, Hinnerup Favrskov BK

03.01.94 Mike Adelholm Esbjerg BBK 31
19.03.93 Adam Bashanov Struer ABK 29

Let Sværvægt (81 kg.): Mester 2010: Jim Andreasen, Pandrup BK

04.09.94 Yassin Kires Esbjerg BBK 16
24.12.93 Steffen Rørstrøm Viborg AK 20

Sværvægt 91 kg.): Mester 2010: Ingen mester kåret


 

 

 

 

ELITE KVINDER

 

Letfluevægt (48 kg.): Mester 2010: Lene Skov, FAK Århus


 

 

 

 
Fluevægt (51 kg.): Mester 2010: Ingen mester kåret
10.10.85 Lene Skov BK Aarhus 16
Bantamvægt (54 kg.): Mester 2010: Bettina Hindsborg, BK Pugilist
11.08.84 Lea Knudsen GFS Boksning 16
05.02.86 Nadia Ahmed Brabrand BK 12
07.05.85 Line Svendsen Aarhus ABK 10

Fjervægt (57 kg.): Mester 2010: Ingen mester kåret

20.03.93 Mariann Vendevold Struer ABK 31
01.06.88 Bettina Dahl Nielsen BK Midtjyden 14
13.02.85 Bettina Hindsborg IK Sparta 41

Letvægt: (60 kg.): Mester 2010: Malene K. Nielsen, Aarhus BC

10.10.90 Diane Nadim Aarhus BC 49
23.04.89 Camilla Skov Jensen F.A.K. Aarhus 22

Letweltervægt: (64 kg.): Mester 2010: Rut Kousholt, BK Sct.Jørgen


 

 

 

 
Weltervægt (69 kg): Mester 2010: Ditte Frostholm, Viborg AK
12.01.90 Ditte Frostholm BK Aarhus 21
12.11.91 Shaghayegh Ashkari Lindholm BK 13
12.01.90 Lizette Nielsen Aarhus ABK 19
Mellemvægt (75 kg): Mester 2010: Ingen mester kåret
13.11.80 Louise Jensen KIF Kolding 10

Letsværvægt (81 kg.): Mester 2010: Ingen mester kåret


 

 

 

 

Sværvægt (+81 kg.): Mester 2010: Ingen mester kåret