April




 

 
April 2011
 

 

 

 

 

 

 

 

 
BK Tårnet 74 23/4-2011
 

 

 
Vordingborg
 

 
75 V Anders Ghanoum BK Ørnen 4-1

 
T Lau Nielsen Jægerspris BKJ
 
46 V Kristian Christensen Team bredahl 4-1

 
T Ronnie Rasmussen Haslev ABK
 
54 V Katje Kristensen BK Tårnet 4-1

 
T Amanda Holm Jægerspris BKJ
 
70 V Andre Hulstrøm Korsør ABK 3-2

 
T Sonny Hammerlund BK Tårnet
 
75 V Rasmus Hansen Høje Taastrup BK 5-0

 
T Meran Karim Køge BK
 
69 V Yassine M'Barki CIK 5-0

 
T Danni Alwan Bispebjerg BK
 
64 V Casper Hansen BK Ørnen 5-0

 
T Mads Laursen Team bredahl
 
70 V Hassasn Najei Bispebjerg BK rsc

 
T Jacob Pedersen BK Tårnet
 
69 V Ali Hussein Bispebjerg BK opg.-2

 
T Thomas Larsen Team bredahl
 
57 V Emil Jørgensen Jyllinge BT 5-0

 
T Frederik Nielsen Haslev ABK
 
64 V Kim Andersen Team bredahl 5-0

 
T Shano Nielsen BK Tårnet
 
75 V Jonas Andersen BK Ørnen 4-1

 
T Bo Hansen Korsør ABK
 
81 V Emil Pedersen BK Tårnet 3-2

 
T Martin Kristensen Team bredahl
 

 

 

 

 

 

 

 
Stævne i Marner 22/4-2011
 

 

 
Tyskland
 

 
56 V Labinot Shala Hobro AK 5-3

 
T Geworg Harayan Agon
 
33 V Bilal Sagaev Thisted AC +1-1

 
T dennis Ognjuk PSV
 
46 V Frederik H Jensen Grindsted AC 5-0

 
T Ekram Hakmiyr Agon
 
69 V Nik Borisov TSK opg-2

 
T Allan Gade Skive AC
 
75 V Mads Rasmussen BK Sct. Jørgen 9-3

 
T Martin Vieregge Kadga
 
69 V Christian Pedersen Thisted AC 12-6

 
T Jason Oyetunde Agon
 
60 V Guitano Büchmann GAAR rsc-2

 
T Kasper Sørensen BK Sct. Jørgen
 
70 V Nicolai H. Jensen Grindsted AC 5-2

 
T Din Navai Agon
 
75 V Steffen Lüer Kadga 6-2

 
T Allan Hansen Hobro AK
 
64 V Daniel Blengsli Thisted AC 9-1

 
T Sascha Byndiou Kadga
 
64 V Kim-Torge Heins Marner TV 6-2

 
T Christian Pedersen Thisted AC
 
48 V Ion Radita BSV 19 7-3

 
T Ronnie Gregersen Grindsted AC
 
56 V Katrin Koops Marner TV rsc-1

 
T Sarah Kristensen Thisted AC
 
75 V Simon Vedel Skive AC 12-7

 
T Alexander Strufe Marner TV
 
42 V Naib Sagaev Thisted AC 5-4

 
T Paul Guschakowski PSV
 
56 V V ardges Nasarjan Marner TV 5-4

 
T Martin Olsen Hobro AK
 
52 V Chris Kristensen Thisted AC 11-6

 
T Miguel Bartz Marner TV
 
69 V Jacob Scheer BSV 19 7-3

 
T Jon Schnoor BK Sct. Jørgen
 

 

 

 

 

 

 

 
Hillerød SK 21/4-2011
 

 

 
Frederiksborgcenteret
 

 
50 V Muhammed Ali Hillerød SK 5-0

 
T Artur Akopian Angered BC
 
54 V Gabriel Hamon Angered BC 5-0

 
T Oliver Aarestrup Hillerød SK
 
75 V Ali Al-Yoinisi Gladsaxe BK opg-1

 
T Michael Hansen Hillerød SK
 
60 V Casper Jørgensen Hillerød SK 5-0

 
T Emil Jensen BK Ørnen
 
54 V Jakob Porsgaard Hillerød SK 5-0

 
T Karar Ramadan Angered BC
 
48 V Yousef Barakji Karlebo BK 5-0

 
T Alihan Aushev Hillerød SK
 
64 V Christian Noya Hillerød SK 5-0

 
T Pejman Farahman Angered BC
 
91 V Tino Svendsen Hillerød SK 5-0

 
T Hamse Ali Angered BC
 
50 V Nicklas Burchhardt Hillerød SK 4-1

 
T Yousef Adole Angered BC
 
69 V Allan Mahmoud Hillerød SK 3-2

 
T Andreas Lynggaard Nykøbing F. IF
 

 

 

 

 

 

 

 
Danske Mesterskaber elite 16/4-2011
 

 

 
Jetsmarkhallen
 

 

 

 
Semifinaler kvinder
 

 
54 V Pernille Larsen Jyllinge BT 10+-10

 
T Line Svendsen Aarhus ABK
 
54 V Bettina D Nielsen Aarhus ABK 14-6

 
T Lea Knudsen Galten FS
 
57 V Maja Gierringe Valby IK 14-6

 
T Mariann Vennevold Struer AB
 
69 V Gry Espensen Team Bredahl 14-4

 
T Ditte Frostholm BK Aarhus
 
69 V Line Thygesen Ringsted BK 9-5

 
T Shaghayegh Ashkari Lindholm BK
 

 

 
Finaler kvinder
 

 
51 V Lene Skov BK Aarhus 5-3

 
T Stine Lindemann BK Kvik
 
54 V Pernille Larsen Jyllinge BT 9-7

 
T Bettina D Nielsen Galten FS
 
57 V Sara Mahfoud CIK 9-6

 
T Maja Gierringe Valby IK
 
60 V Diana Nadim Aarhus BC 12-4

 
T Camilla Skov Jensen FAK
 
64 V Emilie Jespersen CIK 4-0

 
T Malene Barbekov Rudersdal BK
 
69 V Gry Espensen Team Bredahl 13-5

 
T Line Thygesen Ringsted BK
 
75 V Hilde Austad IK 99 11-4

 
T Louise Jensen Kolding IF
 

 

 
Indledne mænd.
 

 
60 V Rashid Kassem SIK Fight 6-3

 
T Mikael Aziz BK Aarhus
 
60 V Brian Brix Pandrup BK 4-1

 
T Mike Lausen BK Ringen
 
64 V Muhammed Adel BK Aarhus 5-0

 
T Ahmed Khattab CIK
 
64 V Baraa Dawoud BK Wedaala 4-1

 
T Mads Dalsgaard BK Limfjord
 
64 V Puriya Haidari BK Aarhus 3-2

 
T Ali Walid CIK
 
64 V Enock Mwndilla BK Ringen 3-2

 
T Christian Noya Hillerød SK
 
69 V Carsten Hammer Sørensen Hob ro AK 5-0

 
T Ali Hussein Bispebjerg BK
 
69 V Osama Hadifi CIK 13-2

 
T Kasper Falck AK Jyden
 
69 V Torben Keller Pandrup BK 5-0

 
T Samuel Afolabi Aarhus BC
 
75 V Anders Rene Jensen Esbjerg BBK 12-5

 
T Daniel Holst AK Jyden
 
75 V Filip Jørgensen Hillerød SK 6-5

 
T Muhammed A khan Karlebo BK
 
75 V Stephan Alms Aarhus BC Rsc-3

 
T Martin R. Petersen Esbjerg BBK
 
75 V Rajab Sawari Hinnerup Favrskov BK 9-6

 
T Jonas Andersen BK Ørnen
 
81 V Michael Andersen Hvidovre BK 9-6

 
T Chris Weber Andersen BK Vitus Odder
 
91 V Morten Fruensgaard Lindholm BK 8-5

 
T Rune Okholm Just IF Sparta Kbhn
 

 

 
Semifinaler Mænd
 

 
60 V Goddi Nørgaard Valby IK 20-8

 
T Ali Ahmad CIK
 
60 V Rashid Kassem SIK Fight 9-6

 
T Brian Brix Pandrup BK
 
64 V Muhamed Adel BK Aarhus 5-3

 
T Baraa Dawoud BK Wedaala
 
64 V Puriya Haidari BK Aaehus 5-1

 
T Enock mwandila BK Ringen
 
69 V Carsten Hammer Jørgensen Hobro AK 9-3

 
T Joachim Tousig Varde AK
 
69 V Osama Hadifi CIK 10+-10

 
T Torben Keller Pandrup BK
 
75 V Filip Jørgensen Hillerød SK 4-3

 
T Anders Rene Jensen Esbjerg BBK
 
75 V Stephan Alms Esbjerg BBK WO

 
T Rajab Sawari Hinnerup Favrskov BK
 
81 V Mathias Thomsen AK Jyden 14-7

 
T Khalid M'Baeki. CIK
 
81 V Kristoffer Storm Slagelse VBK 9-3

 
T Michael Andersen Hvidovre BK
 
91 V Peter Gram Esbjerg BBK 7+-7

 
T Ali Farahnak CIK
 
91 V Morten Fruensgaard Lindholm BK 19-13

 
T Anders Krogh Gladsaxe BK
 

 

 
Finaler Mænd
 

 
56 V Dennis Ceylan BK Aarhus 15-2

 
T Stefan Mølholt BK Vitus Odder
 
60 V Rashid Kassem SIK Fight 22-4

 
T Goddi Nørgaard Valby IK
 
64 V Puriya Haidari BK Aarhus 5-4

 
T Muhammed Adel BK Aarhus
 
69 V Carsten Hammer Hobro AK 9+-9

 
T Osama Hadifi CIK
 
75 V Stephan Alms Aarhus BC 7-2

 
T Filip Jørgtensen Hillerød SK
 
81 V Mathias Thomsen AK Jyden 4-2

 
T Kristoffer Storm Slagelse BK
 
91 V Morten Fruensgaard Lindholm BK opg-3

 
T Peter Gram Esbjerg BBK
 
91+ V Kasper Fruensgaard Lindholm BK 13-1

 
T Egon Jcobsen Olympia
 

 

 

 

 

 

 

 
Vandrepokaler
 

 

 

 
Bedste Teknikker
 

 

 

 
Carsten Hammer Sørensen Hobro AK
 

 

 

 

 

 

 

 
Bedste Fighter
 

 

 

 
Morten Fruensgaard Lindholm BK
 

 

 

 

 

 

 

 
Bedste Klub
 

 

 

 
BK Aarhus
 

 

 

 

 

 

 

 

 
Århus ABK 15/4-2011
 

 

 
Arenaen Århus
 

 
81 V Vahid Rasham Give AK 3-0

 
T Jacob Jonsen Århus ABK
 
69 V Mathias Højer Lindholm BK 2-1

 
T Hans Æbleø Århus ABK
 

 

 

 

 

 

 

 
DaBU Vest Breddestævne 9/4-2011
 

 

 
Rønbæk Hallen Hinnerup
 

 
57 V Lea knudsen Galten FS 10-8

 
T Kristin Skanta Majorens BK
 
60 V Nicolai Falkenberg Gram BK 10-6

 
T Marcel Banaard BSV
 
69 V Jakob Stærk BK Ringen rsc-1

 
T Koshnav Aziz Hinnerup Favrskov BK
 
75 V Nicolai Kristoffersen Ansager BK 16-3

 
T Kevin Gawza HTB
 
46 V Emil Vennevold Struer AB 3-2

 
T Ronnie Gregersen Grindsted AK
 
64 V Trine H. Pedersen FAK Disk-3

 
T Sabine Ramovic HTB
 
75 V Johannes Christensen Gram BK 9-4

 
T Adran Phal BSV
 
75 V Oleh Panchenko BK Rollo opg-2

 
T Kasper Rasmussen Grenaa BK
 
46 V Patrick Nielsen Blåvand BK 5-0

 
T Rico Schröder BSV
 
57 V Sean Larsen Ansager BK 4-1

 
T Daniel Meyer HTB
 
66 V Magnus Gasbjerg Grindsted AK 5-0

 
T Emil Larsen IK Semper
 
69 V Jesper Jacobsen Randers AC WO

 
T Patrick Kohrs HTB
 
57 V Bettina D. Nielsen Aarhus ABK 9-3

 
T Stefanie Schünke BSV
 
69 V Christian Henneberg Blåvand BK 11-9

 
T Serkan Oral BK Nord
 
80 V Johan Christensen Majorens BK 6-1

 
T Nikki Schmidt Ansager BK
 
69 V Maria D. Jeppesen Blåvand BK WO

 
T Carolin Künstler BSV
 
63 V Mano Schmnitzer BSV 12-2

 
T Nicolai H. Jensen Grindsted AK
 
60 V Camilla S. Jensen FAK 16-6

 
T Klara Svensson Majorens BK
 
57 V Patrick Holm Blåvand BK WO

 
T Cihan Ince BK Nord
 

 

 

 

 

 

 

 
Skive AC 9/4-2011
 

 

 
Balling Gymnastiksal
 

 
81 V Christian Karlsen Aarhus BC 9-4

 
T Jesper Nielsen Give AK
 
64 V Jaward Haidai BK Orion rsc-3

 
T Jacob Schmidt Skive AC
 
60 V Frederik Finderup Hinnerup Bokse-Skole 8-4

 
T Ashab Batsalvaev AK Nykøbing Mors
 
81 V Brian Nielsen AK Jyden 6-5

 
T Jacob Larsen Skive AC
 
81 V Vahid Rovshan Give AK 13-6

 
T Dennis Lysdahl Viborg AK
 
64 V Niklas Annesen Hinnerup Bokse-Skole 11-8

 
T Allan Gade Skive AC
 
81 V Georg Teller Kiel rsc-1

 
T Hiwa Esmalie Skive AC
 
75 V Ibrahim Zajpulaey AK Nykøbing Mors 7-4

 
T Farhad Noghezadeh Aarhus BC
 
56 V Tobias Gade Kongenshus EBK opg-2

 
T Niels Jørgensen Skive AC
 
64 V Patrick Gosmos Herning ABK opg-2

 
T Abdallah Yasir Kiel
 
70 V Christian Troelsgaard Skive AC 5-0

 
T Franziskus Karademir Kiel
 
75 V Simon Kristensen Skive AC KO

 
T Jesper Pedersen AK Nykøbing Mors
 

 

 

 

 

 

 

 
Kvalifikationskampe til DM 2011 2/4-2011
 

 

 
Rønbæk Hallen Hinnerup
 

 
81 V Khalid M'Barki CIK 23-12

 
T Bo Thygesen Ringsted BK
 
75 V Muhammed A Khan Karlebo BK 10-9

 
T Jehad Khattab CIK
 
75 V Martin R Pedersen Esbjerg bk 17-6

 
T Haisam Kaddoure IF Sparta Kbhn
 
75 V Daniel Holt AK Jyden Rsc-2

 
T Mads Kristensen BK Ringen
 
75 V Jonas Andersen BK Ørnen 16-9

 
T Andreas Gjøl BK Kvik
 
69 V Kasper Falck AK Jyden WO

 
T Bo Hansen Korsør ABK
 
69 V Ali Hussein Bispebjerg BK 7-3

 
T Nicolai Ditmann Kolding IF
 
64 V Christian Noya Hillerod SK 9-4

 
T Ayman El-Jomaa IK Semper
 
64 V Braa Dawoud BK Wedala Rsc-1

 
T Sakorie Muhammed Struer AB
 

 

 

 

 

 

 

 
Nationale og U15-17-19 mesterskaber 2/4-2011
 

 

 
Rønbæk Hallen Hinnerup
 

 

 

 
Ring A
 

 

 

 
Indledne begynder
 

 
42 V Basar Alili BK Kvik 5-0

 
T Michel Terteryan BK Wedala
 
50 V Nicklas V Hansen Ringsted BK 5-0

 
T Nikolai Vulkovic Ringsted BK
 
48 V Kristian Christensen Team Bredahl 12-3

 
T Yousef Barakji Karlebo BK
 
60 V Nicolai Andersen Blåvand BK 18-5

 
T Steffan Thorn Aarhus BC
 
60 V Jehad Barakji CIK 9-5

 
T Morten Brændstrup Sønderborg ABK
 
69 V Casper Thorsted Sønderborg ABK 10-2

 
T Nicki Valsted Kongenshus EBK
 
69 V Ibrahim Muhammed Aabenraa BK 13-11

 
T Jakob Stærk BK Ringen
 
69 V Steven Honere Rødovre BK Rsc-1

 
T Phillip Holtzehausen Kolding IF
 
69 V Sebastian Holmquist Jyllinge BT 14-6

 
T Alaa Ali AIK Roskilde
 
69 V Lucas Olesen Struer AB 18-8

 
T Mark Kristensen Slagelse BK
 
75 V Balal Matouk AIK Roskilde 9-7

 
T Christian Brøgger Aarhus ABK
 
75 V Allan Larsen Glostrup BK 6-5

 
T Ibrahim Ravn Lindholm BK
 

 

 
Indledne U-15-17-19
 

 
52 V Jakob Jensen Pandrup BK 11-2

 
T Tor Nordahl CIK
 
54 V Mahmoud Khattab CIK 7-1

 
T Alex Winther Kongenshus ABK
 
60 V Ritti Dayson Valby IK 20-7

 
T Ilyas Hassan BK Århus
 
69 V Mike Adelholm Esbjerg BBK 14-7

 
T Andreas Lynggaard Nykøbing F
 
75 V Abdul Khattab CIK 17-6

 
T Adam Bashanov Struer AB
 
75 V Ahmed Wahab BK Århus 10-6

 
T Emil Pedersen BK Tåtnet 74
 

 

 
Finaler begynder
 

 
46 V Levon Levini BK Nørremarken 5-0

 
T Jeppe Kajhøj Hinnerup Favrskov BK
 
52 V Muhammed Ali Hillerød SK 5-0

 
T Aidas Arbaciaujas BK Virus Odder
 
52 V Obalda Iraqui A Olympia 5-0

 
T Phillip Hansen Hillerød SK
 
57 V Mathilde Aagaard BK Limfjord 5-0

 
T Sarah Vigh Lindholm BK
 
50 V Mohammed Abdalla Brabrand BK 8-3

 
T Phillip Lieppert Team Bredahl
 
54 V Marsel Terteryan BK Wedala 12-1

 
T Mathias Kristensen Slagelse BK
 
64 V Jacob Ovesen A Olympia +5-5

 
T Hasib Said Aarhus BC
 
64 V Jesper Jacobsen Randers AC 11-2

 
T Victor Van Haven IF Sparta Kbhn
 
56 V Morten V Jørgensen Kongenshus EBK 19-13

 
T Malek Mhawash Aarhus BC
 
60 V Tobias Gade Kongenshus EBK 14-13

 
T Frederik B. Finderup Hinnerup Bokse-Skole
 
42 V Mahmoud Jabor Brabrand BK rsc-3
  T Basar Alili BK Kvik
 
44 V Oliver Meng Nykøbing F 5-2

 
T Kubilay Turkyilmaz BK Nørremarken
 
50 V Jacob Porsgaard Hillerød SK 10-7

 
T Nicklas V Hansen Ringsted BK
 
60 V Frederik B Nielsen Haslev ABK 5-3

 
T Casper Jørgensen Hillerød SK
 
48 V Kristian Christensen Team Bredahl 7-3

 
T Alihan Aushev Hillerød SK
 
57 V Lucas Wulf Høje-Taastrup BK +5-5

 
T Robin Skovbo BK Stevns
 
60 V Nicolai Andersen Blåvand BK 5-2

 
T Loaay Chouki Korsør ABK
 
75 V Nicolai Kristoffersen Ansager BK 11-6

 
T Furhan Kilic Rødovre BK
 
60 V Bjørn Rasmussen Kongenshus EBK 14-5

 
T Jehad Barakji Karlebo BK
 
69 V Ibrahim Muhammed Aabenraa BK +8-8

 
T Steven Honere Rødovre BK
 
69 V Morten Jørgensen Hinnerup Favrskov BK 10-8

 
T Casper Thorsted Sønderborg ABK
 
69 V Lucas Olesen Struer AB 15-7

 
T Sebastian Holmquist Jyllinge BT
 
75 V Mark Spencer A Olympia 22-1

 
T Alexander Bostrup Jyllinge BT
 
60 V Nicklas Paldrup BK Kvik 20-3

 
T Patrick Poulsen Kolding IF
 
64 V Yves Mavula Valby IK 10-9

 
T Patrick F Gosmer Herning ABK
 
69 V Mohammed Bayati Løsning BK rsc-2

 
T Marc Palm A Olympia
 
69 V Rene Davidsen Sønderborg ABK rsc-3

 
T Ricci Helbo Galten FS
 
75 V Belal Matouk AIK Roskilde rsc-3

 
T Allan Larsen Glostrup BK
 
91 V Thomas Møller Kolding IF 12-7

 
T Lasse S Jørgensen Korsør ABK
 

 

 
Finaler U15-17 -19
 

 
50 V Tobias Møllenberg Græsted-Gilleleje BK 4-1

 
T Nicklas Burchhardt Hillerød SK
 
46 V Frederik Hede Jensen Grindsted AK 9-0

 
T Ronnie J Rasmussen Haslev ABK
 
52 V Jakob Jensen Pandrup BK +5-5

 
T Oman Mohamed BK Århus
 
54 V Mahmoud Khattab CIK 10-1

 
T Patrick Weishe Høje-Taastrup BK
 
60 V Nicolai Hede Jensen Grindsted AK WO

 
T Mohamaud Trobouilsi BK Limfjord
 
63 V Mohammed Al-Jawabreh CIK 7-0

 
T Jakob Kiel Team Bredahl
 
69 V Mikkel D. Larsen Ringsted BK +6-6

 
T Milo Rohrberg Slagelse BK
 
75 V Besnik Alili BK Kvik 12-2

 
T Rasmus Hansen Høje-Taastrup BK
 
52 V Iyad Snounov SIK Fight 17-3

 
T Benjamin Staal Kolding BK
 
60 V Ritti Dayson Valby IK 9-8

 
T Thomas B.S. Andersen IK 99
 
64 V Anders B.S. Andersen IK 99 rsc-2

 
T Shaalan Kadir A Olympia
 
69 V Allan Mahfoud Hillerød SK 12-4

 
T Mike Adelholm Esbjerg BBK
 
75 V Abdul Khattab CIK 12-5

 
T Ahmed Wahab BK Århus
 
   
 

 

 

 

 
Ring B
 

 

 

 
Indledne begynder
 

 
44 V Kubilay turkyilmaz Nørremarken BK 4-1

 
T Jonas Danielsen Jyllinge BT
 
44 V Oliver Meng Nykøbing F 5-0

 
T Nikki Nielsen Grindsted AK
 
60 V Frederik B. Nielsen Haslev BK 3-2

 
T Nicklas Jakobsen BK Vitus Odder
 
57 V Robin Skovbo BK Stevns 7-4

 
T Kasper Andersen Slagelse BK
 
75 V Jacob Pedersen BK Tårnet 74 rsc-2

 
T Nicolai Kristoffersen Ansager BK
 
75 V Alexander Bostrup Jyllinge BT 14-11

 
T Allan Hansen Hobro AK
 
60 V Nicklas Paldrup BK Kvik 14-9

 
T Rasmus Koldby AK Jyden
 
64 V Patrick f. Gosmer Herning ABK 9-5

 
T Mathias Højer Lindholm BK
 
69 V Mohammed Bayati Løsning BK rsc-2

 
T Rasmus Arvidsen Jyllinge BT
 
69 V Ricci Helbo Galten FSB rsc-3

 
T Nicolai K.Nielsen BK Ringen
 
91 V Thomas Møller Kolding IF 11-9

 
T Nikolaj Uldall Valby IK
 

 

 
Indledne U-15-17-19
 

 
50 V Nicklas Burchhardt Hillerød SK 5-0

 
T Emil Vennevold Struer AB
 
66 V Milo Rohrberg Slagelse BK 14-6

 
T Yulik Hradzina Esbjerg BBK
 
75 V Besnik Alili BK Kvik +4-4

 
T Nikki Schmidt Ansager BK
 
64 V Anders B.S. Andersen IK99 9-6

 
T Tavab Gholami Grindsted AK
 
64 V Shaalan Kadir A Olympia 13-3

 
T Nick Jessing Esbjerg BBK
 

 

 
Finaler begynder
 

 
30 V Mickel Gierringe Græsted-Gilleleje BK 5-0

 
T Zakrya Sharafmal Nørremarken BK
 
38 V Sune Jørgensen Aabenraa BK 5-0

 
T Mads Jørgensen Aabenraa BK
 
60 V Sean Larsen Ansager BK 4-1

 
T Yusub Pashaev Karlebo BK
 
46 V Ibrahim Faraj BK Limfjord 8-3

 
T Emil Davidsen Sønderborg ABK
 
48 V Ronnie Gregersen 11-9
 

 
T Ramazan Karaman Brabrand BK
 
60 V Nicolei Falkenberg Gram BK 14-6

 
T Carlos Rasmussen BK Vitus Horsens
 
63 V Adam Vesterager Kongenshus EBK 5-3

 
T Casper B. Hansen BK Ørnen
 
75 V Mike Steffensen BK Kvik +6-6

 
T Johannes Christensen Gram BK
 
64 V Seyar Shamsudin AIK Roskilde 8-1

 
T Mads Laursen Team Bredahl
 
75 V Asger Messmann Græsted-Gilleleje BK rsc-3

 
T Lau Nielsen Jægerspris BK
 
81 V Martin Kristensen Team Bredahl 13-0

 
T Ditlev Rossing Kongenshus EBK
 
91 V Bjørn Sørensen BK Stevns 8-4

 
T Nicolas D. Bennekou Kolding IF
 
60 V Khalid A. Jasim IK Sport 12-5

 
T Kim Andersen Team Bredahl
 
64 V Alexander Egelund AIK Roskilde 13-4

 
T Søren B. Olson Gram BK
 
69 V Johnny Clausen AK Jyden rsc-2

 
T Jesper H. Sørensen Kolding IF
 
69 V Thomas Larsen Team Bredahl 8-4

 
T Sune Heltberg IK Sparta Ålb.
 
75 V Aleksander Witzel A Olympia 7-3

 
T Sandie Julardzija Ansager BK
 
81 V Nicolai Østergård Ansager BK rsc-1

 
T Jacob Larsen Skive AC
 
91 V Morten Christensen BK Kvik 16-9

 
T Stefan Rasmussen Haslev BK
 
91 V Tim Voss FAK rsc-1

 
T Mikkel Høyer BK Stevns
 
54 V Malene Lund CIK 13-5

 
T Maria Andreasen Blåvand BK
 
64 V Trine T. Pedersen FAK 17-10

 
T Stephanie H. Olesen Kolding BK
 

 

 

 

 

 

 

 
Mester uden kamp
 

 

 

 
U-15
 

 
42   Frederik R.H. Olesen Pandrup BK
 
52   Ali Mohammed BK Århus
 
57   Emil Jørgensen Jyllinge BT
 

 

 
U-17
 

 
50   Frederik L.Jensen Pandrup BK
 
57
 
Simon Rasmussen BK Vitus Horsens
 
70
 
Mathias Ravn Ribe BK
 
50
 
Sif Baungaard Græsted-Gilleleje BK
 

 

 
U-19
 

 
56
 
Firas El Sayed Pandrup BK
 
64
 
Sarah Nielsen BK Kvik
 
81
 
Micki R. Nielsen Hvidovre BK
 

 

 
Vandre pokaler
 

 

 

 
DM-U19 bedste bokser
 

 

 

 
Abdul Khattab CIK
 

 

 
DM-U15-U17 største talent
 

 

 

 
Mohammed Al-Jawabreh CIK